Jsme aktivní i během roku!

Každou první středu v měsíci (den, kdy v poledne slyšíme sirény) se sejdeme v naší klubovně a různě si hrajeme.

Kde? Podjavorinské 1600/3, Praha 11-Chodov (Autoškola King)

Kdy? První středu v měsíci v 16:00

K tomu jednou měsíčně chodíme na různé výlety, o kterých se můžete dozvědět níže na našem faceboku!

Uplynulé akce

Výlet za kocourem Mikešem

V nedělí 20. 9. 2020 jsme se vydali po stopách kocoura Mikeše. Sešli jsme se na pražském hlavním nádraží a osobním vlakem vyrazili do Mirošovic. Pár přátel se přidalo během cesty.

Soutěž Narnie 

S nadějí očekáváme, že letošní tábor nakonec bez problémů proběhne. Abychom si zkrátili čekání, pojďme společně zavzpomínat na loňský rok a tábor Letopisy Narnie. A při té příležitosti vyhlašujeme novou SOUTĚŽ o nejrůznější hry, které během soutěže budeme postupně zveřejňovat. Každý vyhrává. 😊 Do konce dubna nechte děti zavzpomínat na loňský tábor a ztvárnit jej výtvarně na papír. Soutěž bude probíhat trochu jinou formou, než jsme zvyklí. Hotové výkresy zasílejte vyfocené na táborový email info@lt-lednacek.cz. Předmět: Soutěž Narnie, do emailu jméno, příjmení a věk dítěte a jako přílohu hotový výkres. Využijte, prosím, k zaslání výkresů výhradně email, pouze výkresy na emailu mohou být zapojeny do soutěže.

Uzávěrka soutěže: 30. dubna

Tak Ledňáčci, chopte se barviček a těšíme se na Vaše výtvory! ☺

Ledňáčkovská Velikonoční soutěž

S Velikonoci přišla první soutěž s Ledňáčkem. Náš Pavel natočil video, jak plete pomlázku a vyburcoval naše děti, aby také pomlázku upletly nebo namalovaly vajíčko.  A co asi malovat na vajíčko, když je to naše soutěž? No jasně, že ledňáčka. Do soutěže se zapojilo mnoho dětí. Některé poslaly fotku vajíčka, některé pomlázky.  Každému zúčastněnému posíláme veselý kalendář od našich sponzorů.

"Upeč buřta"

s Ledňáčkem

V neděli 22. března se měl uskutečnit již druhý výlet s Ledňáčkem. Vzhledem k situaci ohledně koronaviru jsme museli výlet zrušit a náš hlavní vedoucí přišel s nápadem, jak se shledat alespoň na dálku – Upečeme si buřta doma na pánvi. Pavel během svého živého vysílání na Facebooku opekl buřta a přišel s nápadem, jak alespoň trochu zpříjemnit tuto dobu lidem, kteří pro nás nasazují životy a pomáhají nám. Hned ve středu po vysílání se u Pavla v garsonce začaly dít věci a s naším kuchařem Lukášem pro záchranáře z Prahy 11 uvařil 20 porcí guláše. K této akci se ale přidali i další Ledňáčci. Ivetka, která na tábor jezdila mnoho let, upekla pro gynekolocko-porodnickou kliniku neuvěřitelných 90 koláčků, bábovku a čokořezy. Naše vedoucí Verča zpříjemnila den sboru dobrovolných hasičů v Mišovicích a upekla jim pizzové šneky a sladké šátečky. Vedoucí Míša si zase vzpomněla na naše vytížené pokladní a pro prodavače v Bille v Říčanech upekla muffiny. Velkou hromadou řízků Ledňáčci poděkovali komunitnímu centru Plechárna, kde šijí roušky a nechávají je lidem k rozebrání na stromě „Rouškovníku“. V neposlední řadě se do akce zapojili i rodina táborníků Konášových, kteří společnými silami udělali spoustu škvarkových placek pro řidiče sanitek v nemocnici Motol. Do naší akce se ale zapojily i lektorky autoškoly Vanda a Markétka, které upekly sladkou odměnu pro personál a klienty Domova pro seniory Háje. Moc nás těší, jak byla akce úspěšná. 

S Ledňáčkem si lámeme hlavy nad hlavolamy

Další akce byla trochu zapeklitá. Naše klubovna se ve středu 4. 3. proměnila v místnost plnou záhadných hlavolamů a hádanek. Nechyběl ani ježek v kleci. Pro starší účastníky Pavel připravil únikovou hru. Na místě bylo samozřejmě dobré občerstvení a sladké odměny pro ty, kteří zvládli přijít na kloub nejvíce hlavolamům.

Deskohraní s Ledňáčkem

Druhou únorovou středu jsme se společně sešli v naší klubovně, abychom si užili herní odpoledne. Pro všechny hráče zde byly připraveny stoly s nejrůznějšími hrami, mezi nimiž nechybělo Člověče, nezlob se, Dáma, Gobbit, Prší, ale zavzpomínali jsme i na klasickou táborovou hru Nervíky. Nejlepší hráči za jednotlivé hry byli odměněni sladkou odměnou.

Koulení s Ledňáčkem

Jak nejlépe strávit únorové nedělní odpoledne? Přeci s Ledňáčkem na bowlingu! Sešli jsme se 2.2., abychom si zakouleli a pobavili se. Měli jsme k dispozici čtyři celé dráhy, na kterých jsme se během dvou hodin mohli vyřádit. Nejlepší koulaři byli odměněni sladkou odměnou.

S Ledňáčkem na bruslích

První akce v novém roce se nesla ve znamení bruslí. Sešli jsme se v neděli 19. 1. odpoledne na zimním stadionu Hvězda, abychom ukázali naše schopnosti na ledě. Někteří Ledňáčci byli na ledě jak draci, někteří měli rozjezdy trošku pomalejší. Ale hlavní bylo, že jsme se mohli opět shledat a užít si fajn odpoledne. Protože až tě někdo srazí na oválu…

Vánoční svíčkárna Ledňáček

V úterý 17. prosince se uskutečnila první akce v naší nové klubovně u Pavla v autoškole. Shledali jsme se a hlavně jsme si sami zkusili vyrobit vlastní svíčku. Mohli jsme si ji vyrobit třemi různými způsoby, jak se nám zlíbilo a navíc jsme si mohli vyrobit vlastní svícen z přírodnin. Každý po akci odcházel naladěn vánoční atmosférou a alespoň s jedním vlastním výrobkem.

Výlet na Skalku s Ledňáčkem

Pokud chcete zažít hektický zážitek s Ledňáčkem, plný nástrah a nebezpečí, stáčí se s námi vydat na výlet do přírody pod vedením našeho hlavního vedoucího Pavla!

Ale teď vážně. Není lepší způsob, jak strávit slunečný den, než v panenské přírodě například v okolí Skalky u Mníšku pod Brdy, kam jsme putovali 16. listopadu 2019.

Ráno příjezd vlakem do Řevnic, klikatou lesní cestičkou podél potoka krásně 3 kilometry pěšky právě na zmíněnou Skalku, kde jsme si společně upekli špekáčky, dali si Kofolu a pivo a odpoledne návrat domů. Prostě čas plný pohody, jídla, pití a přátelství.

Adresa tábora

 

Tábor Ledňáček

Rosovice
262 11

 

Kontaktujte nás

Při jakýchkoli nejasnostech nás neváhejte kontaktovat buď na stránkách facebooku nebo na emailu či telefonu:

 

Telefon: 608 962 145
Email: info@lt-lednacek.cz

Sledujte náš Facebook
  • Facebook Social Icon

Fotky z táborů, akcí, ze staveb a bourání z neformálních setkání atd. Dále spousta informací o novinkách a místo, kde se můžete ptát.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now